„Multimedialne słowniki obrazkowe” – innowacyjne pomysły uczniów ZPO w Terpentynie na lekcje języka niemieckiego

W ramach projektowych zadań innowacyjnych i aktywizujących uczniowie klas ósmych stworzyli na potrzeby lekcji języka niemieckiego multimedialne słowniki obrazkowe związane z tematem „Orientierung in der Stadt”, które stanowią nieocenioną pomoc przy utrwalaniu nowego słownictwa, jak również mogą zostać wykorzystane przy powtórkach i stanowią świetne przygotowanie do pracy klasowej. Mimo iż prezentacje dotyczyły tego samego tematu, w znacznym stopniu różniły się od siebie, co świadczy o tym, że ósmoklasiści potrafią być bardzo kreatywni a ich umiejętności TIK są na wysokim poziomie. Uczniowie wykazali się przy tym sprytem łączenia umiejętności z różnych dziedzin i świetnie im się to udało. Oto najciekawsze prace:

Kasia Kilian kl.8a- Orientierung in der Stadt

ZUZIA.MAZUR_KL_8B

Agata Michota-mini słowniczek do języka niemieckiego

MINI SŁOWNICZEK OBRAZKOWY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO-Angelika Soból

Orientierung in der Stadt- Paulina Czarnota kl.8a