O schronisku…

w Dzierzkowicach Woli

Dzierzkowice Wola 184, 23 – 251 Dzierzkowice, woj. lubelskie, Tel.81 8221002

O NAS

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników edukacji, turystyki i wypoczynku w krajobrazie wiejskim do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Dzierzkowicach Woli. Nasze schronisko zlokalizowane jest przy budynku filii Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie. Jest to placówka całoroczna, powstała w 2015 r. Ma charakter edukacyjno – turystyczny. Organem prowadzącym jest gmina Dzierzkowice.

Szczególnie polecamy nasz obiekt organizatorom „zielonych szkół”, wycieczek szkolnych, rajdów pieszych i rowerowych w grupach zorganizowanych, jak również osobom indywidualnym.

Okolica niezwykle sprzyja rajdom i wędrówkom po urokliwych trasach i dróżkach wśród lasów, zagonów, łąk i wąwozów lessowych gminy Dzierzkowice. Jest tu wiele zakątków kryjących swoje tajemnice. Jednym z takich miejsc jest Wzgórze Zamkowe, na którym ongiś stał zamek goszczący władców i dostojników dawnej Polski, z Kazimierzem Wielkim na czele.

W ramach realizacji projektu: „Rozwój infrastruktury turystycznej w miejscowości Dzierzkowice Wola poprzez budowę zespołu wiat rekreacyjnych” współfinansowanego przez UE w ramach PROW na lata 2014-2020, którego beneficjentem była Gmina Dzierzkowice na terenie działki szkolnej powstał piękny zespól zadaszonych wiat z murowanym grillem i utwardzoną powierzchnią. Niebawem do użytku oddane zostaną korty tenisowe. Wszystko to w otoczeniu zielonych terenów schroniska młodzieżowego stwarza bardzo dobrą bazę turystyczną.

OFERTA

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Dzierzkowicach Woli oferuje:

• 30 miejsc noclegowych w pokojach typu studio (3 pokoje, łazienka, kuchnia),
  • możliwość przygotowania posiłków na miejscu we własnym zakresie,
  • świetlica i kameralna sala gimnastyczna,
  • plac zabaw,
  • boisko sportowe,
  • miejsca do grillowania i wędkowania.

Na życzenie gości zapewniamy:

• zwiedzanie Dzierzkowic (cmentarze wojenne, ciekawe budynki i budowle sakralne, wąwozy lessowe, Wzgórze Zamkowe),
  • zimowe kuligi,
  • atrakcje sportowe,
  • catering,
  • zwiedzanie autokarowe po okolicy (Kraśnik, Urzędów, Józefów nad Wisłą.)

Cennik:

Z dniem 27 kwietnia   na podstawie Uchwały Nr XXXV/196/2018 Rady Gminy Dzierzkowice, wprowadza się wysokość opłat za korzystanie z miejsc noclegowych w schronisku:

• nocleg w schronisku  od osoby  – młodzież szkolna, studenci, nauczyciele, nauczyciele akademiccy, pracownicy oświaty, nauczyciele emeryci- 16,20 zł
  • pozostałe osoby- 27 zł
  • komplet pościeli jednorazowo – 5,40 zł.(ceny są cenami netto).
  • członkowie PTSM posiadający ważna legitymację korzystają ze zniżki 10 %
  • posiadacze Honorowej Odznaki PTSM oraz odznaki ” Zasłużony działacz turystyki” korzystają ze zniżki 50%
  • w przypadku występowania obu ulg, przysługuje jedna ulga wyższa.
  • ceny zawierają podatek od towarów i usług.
    Z dniem 1.09.2020r. wprowadza sie cennik:
  • za korzystanie z altan rekreacyjnych   – 100 zł.
  • za korzystanie  z kuchni w schronisku  wraz z wyposażeniem -150 zł.