DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU W ROKU 2022/2023

Walentynki w ZPO Terpentynie

Ciacho dla Antosia- kiermasz charytatywny

ZPO w Terpentynie „Razem dla Olusia”

Działania Szkolnego Koła Wolontariatu w roku 2020/2021

Akcja wolontariatu ZPO w Terpentynie „Ze świątecznym pozdrowieniem”

Działania Szkolnego Koła Wolontariatu w roku  2019/2020:

Zgodnie z planem pracy do udanych przedsięwzięć zaliczyć można:

1. Zbiórkę suchej karmy i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska dla psów
  2. Loterię fantową
  3. Kiermasz słodkości w Dniu św. Marcina
  4. Kiermasz Mikołajkowy
  5. Zbiórkę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
  6. Zbiórkę na rzecz ubogich polskich rodzin mieszkających na Ukrainie
  7. Zbiórkę na rzecz Wydawnictwa artystów malujących ustami i nogami „AMUN”
  8. „Chwila dla malucha”- czytanie bajek dzieciom w przedszkolu
  9. Zbiórkę maskotek, książek i artykułów spożywczych wspierającą „20-tą Akcję Polacy – Rodakom ”na rzecz ubogich polskich rodzin mieszkających na Ukrainie i Białorusi
  10. Koleżeńską pomoc w nauce słabszym uczniom

Środki finansowe pozyskane z kiermaszy i loterii przeznaczono m.in. na finansowe wsparcie akcji  „Zbudujemy dzieciom nowy dom” prowadzonej przez fundację „Z serca dla serca”, fundacji „Dobra fabryka”, wspierającej  leczenie i karmienie najbardziej potrzebujących w 5 krajach afrykańskich, fundacji „Szlachetny gest” .

W dniach od 28 października do 4 grudnia 2019 roku trwała w naszej szkole zbiórka na rzecz „20-tej Akcji Polacy – Rodakom”, której celem było zbieranie produktów do paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie i Białorusi. Zebrano mnóstwo maskotek, kilkadziesiąt książek i wiele różnych produktów spożywczych. Szkolne Koło Wolontariatu Agape wraz z opiekunem  serdecznie dziękuje wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom, że akcja nie obeszła się bez echa 🙂

art. Opiekun SKW Monika Staroch

Działania Szkolnego Koła Wolontariatu w roku  2018/2019:

23 XI wolontariusze z SKW Agape we współpracy ze szkolnym samorządem prowadzili podczas andrzejkowej dyskoteki „Kawiarenkę”, oferującą smakowite domowe wypieki. Uzyskane w ten sposób środki zostaną wykorzystane w dalszych działaniach koła.

25 XI dwie wolontariuszki: Karolina F. oraz Aleksandra Sz. wzięły udział w kilkugodzinnej kweście, której celem było  zebranie artykułów spożywczych dla ludzi potrzebujących pomocy. Darczyńcy, w trakcie zakupów w „Biedronce”, okazywali gest dobroci, a tym samym świadczyli, ile jeszcze w dzisiejszych czasach pozostało człowieka w człowieku.;)

29 XI wolontariusze odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, do którego dostarczyli zebrane wspólnie z samorządem szkolnym dary: prawie 60 kg karmy, koce i poduszki. Schronisko przy ul. Metalurgicznej 5 to ośrodek wyjątkowy, bo oprócz około 340 psów i 120 kotów znajduje się w nim również egzotarium z kilkudziesięcioma gadami, płazami i pajęczakami.

dscf3802-modified

Nasi wolontariusze zaangażowali się w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka, której finał miał miejsce 10 – 11 XII. Społeczność szkolna oraz klienci pobliskich Delikatesów złożyli produkty spożywcze, artykuły szkolne i chemię gospodarczą. Wszystkie towary  trafiły do rodziny, którą objęto pomocą wolontariacką w myśl hasła akcji: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

15 grudnia kilkoro naszych wolontariuszy pod opieką ks. Marcina Flasińskiego odwiedziło mieszkańców Domu Dziecka w Kraśniku. Spotkali się z przebywającą tam młodzieżą, by na rozmowach i grach spędzić czas z rówieśnikami, którzy mają skomplikowaną sytuację rodzinną.

15991407_2216377211921580_775601221_o

Akcja wolontariuszy 10 stycznia dotyczyła współpracy z WOŚP. Nasi wolontariusze prowadzili „Kiermasz słodkich wypieków”. W przedsięwzięciu wzięły udział wyznaczone osoby ze szkolnego wolontariatu, które przygotowały ciasta i inne słodkości. Cała akcja miała miejsce w świetlicy szkolnej. Zarobione pieniądze zostały przekazane na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

(art. K.Bis, A.Zarzycka)

15992242_631911656996925_459089541_o15967432_631911676996923_1310709309_o