KLASY I-III

Szlachetny cel uczniów z filii ZPO w Dzierzkowicach Woli

W filii ZPO w Dzierzkowicach Woli łączymy siły w szlachetnym celu. Nasza szkoła zaangażowała się w akcję pomocy schronisku w Raszynie. Rodzice zakupili karmę, koce i zabawki, a dzieci przyniosły je do szkoły, aby pomóc mieszkającym tam psom i kotom przetrwać te trudne, zimowe dni. Dzieci z klas II i III oraz z Punktu przedszkolnego udowodniły, że mają naprawdę wielkie serca dla zwierząt.

art. Estera Gołoś

Jasełka w filii Szkoły Podstawowej ZPO w Terpentynie

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbyły się jasełka.
Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Wśród śpiewu aniołów do żłóbka  przybyli rozradowani i pełni werwy pastuszkowie. Nowo narodzonemu Dzieciątku, pokłony złożyli także Królowie i dzieci. Wszyscy ulegli magii  występów. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentując umiejętności recytatorskie i wokalne. Młodzi aktorzy spisali się na medal, otrzymując ogromne brawa od publiczności.
Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor  Anna Kazanowska  oraz pan wójt Marcin Gąsiorowski. Podziękowali  małym wykonawcom i przy okazji złożyli  wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Spotkanie zakończyło się wigilijnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom  pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

art. Iwona Bis

Grudzień pełen niespodzianek

Uczniowie z filii ZPO 6 grudnia pod opieką wychowawców pojechali do sali zabaw Madagaskar w Kraśniku. Wspaniałą niespodzianką podczas zabaw okazała się wizyta św. Mikołaja, który obdarował każde dziecko upominkiem. Dziecięce uśmiechnięte buzie są dowodem na udany dzień.

9 grudnia odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz pasowanie przedszkolaków. Dzieciaki w dowód swojej dojrzałości przedstawili swoje możliwości w przepięknym przedstawieniu.

20161209_0936031