Akcja wolontariatu ZPO w Terpentynie „Ze świątecznym pozdrowieniem”

Kolejne święta inne niż te, które pamiętamy a mimo to udało się zrealizować akcję Szkolnego Koła Wolontariatu „Ze świątecznym pozdrowieniem” i dostarczyć podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Popkowicach upominki przygotowane przez uczniów ZPO w Terpentynie. Już 2 tygodnie przed świętami uczniowie gromadzili zrobione przez siebie stroiki i ozdoby wielkanocne przy wsparciu opiekunów wolontariatu, pań J. Kramek i M. Staroch oraz przy pomocy pani M. Adamczyk, aby w Wielkim Tygodniu przekazać je wraz z najserdeczniejszymi życzeniami świątecznymi i aby wywołać choć na chwilę uśmiech na twarzach tych, którzy taki upominek otrzymają.
Cel akcji został osiągnięty: piękne upominki umiliły czas oczekiwania na święta a autorzy prac poczuli satysfakcję, że przyczynili się do bezinteresownego gestu w stronę innych – starszych ludzi, dla których myśl, że ktoś o nich pamięta jest bardzo ważna.
Uczniowie otrzymali oficjalne podziękowania od pensjonariuszy. Zdjęcia prac naszych uczniów można obejrzeć w galerii. Więcej zdjęć można również zobaczyć pod zamieszczonym linkiem do strony Facebook DPS w Popkowicach.

art. Monika Staroch