Uroczyste przyjęcie w poczet czytelników uczniów klas pierwszych.

Zgodnie z tradycją naszej biblioteki szkolnej, na przełomie pierwszego i drugiego  okresu odbywa się uroczystość „Pasowania na czytelnika” uczniów z klas pierwszych-jest to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. W tym roku szkolnym wydarzenie to miało miejsce 13 stycznia, tuż przed feriami.

Głównym celem tego przedsięwzięcia było zachęcenie najmłodszych uczniów do częstego korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.

Zanim jednak uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem czytelni, księgozbiorem, obejrzeli przedstawienie teatrzyku kamishibai pt., Noc w bibliotece”. Była to nowość dla dzieci, dlatego z uwagą i zaciekawieniem słuchali treści bajki. Na zakończenie z powodzeniem wykazali się znajomością bajek i baśniowych postaci.

Nasza biblioteka włączyła się w kampanię społeczną „Mała książka – wielki człowiek”, organizowaną przez Instytut Książki. Kampania ta, skierowana jest przede wszystkim do młodszych uczniów. Jej celem jest zachęcenie pierwszoklasistów do czytania, rozwijania umiejętności rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, aż w końcu do czerpania przyjemność z lektury, czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Każdy pierwszoklasista naszej szkoły otrzymał pakiet książeczek: „Pierwsze abecadło” oraz „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. Do książeczek został dołączony alfabet Iwony Chmielewskiej.
Mam nadzieję, że pierwszaki od tej pory będą częstymi gośćmi naszej biblioteki.

Bibliotekarz: Renata Siudym