Czekoladowy Autobus w ZPO Terpentyna

25 listopada uczniowie klas I-III przenieśli się do magicznego świata czekolady biorąc udział w warsztatach Czekoladowego Autobusu. Tego dnia każde dziecko mogło się poczuć jak prawdziwy Master Chef. Wszyscy byli ubrani w specjalne czapeczki i fartuszki. Na początku prowadząca warsztaty zapoznała dzieci z historią czekolady, opowiadała skąd się bierze czekolada. Następnie była degustacja trzech rodzajów czekolady. Do zajęć wykorzystywano zdrową czekoladę o zawartości 85% kakao. Każde dziecko przy pomocy foremki wykonało swoją czekoladkę. Na zakończenie wręczono każdemu dziecku dyplom Mistrza Czekolady oraz rozdano przygotowane kartoniki, w których dzieci zabrały ze sobą przygotowane słodkości. Zajęcia były bardzo przyjemne, a przede wszystkim bardzo słodkie.

art. Ewa Nowicka