Święto Patrona Szkoły – Batalionów Chłopskich

„Jesteśmy dumni, że ZPO w Terpentynie

nazwą Batalionów Chłopskich słynie.

Pamiętajmy o tych, co dla nas walczyli,

niejednokrotnie życie swe poświęcili”

Martyna Dudek

30 października 1983 r. Zbiorczej Szkole Gminnej w Dzierzkowicach zostało nadane imię Batalionów Chłopskich. W bieżącym roku obchodzimy więc 39. rocznicę tego wydarzenia.

Z tej okazji od wielu lat w naszej szkole dla uczniów organizowane są różnorodne  konkursy, których celem jest  przypomnienie bohaterstwa i poświęcenia żołnierzy Batalionów Chłopskich w walkę z okupantem niemieckim w czasie II wojny światowej.

W tym roku młodzież mogła sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w konkursach:

• wiedzy o BCH- najlepiej umysłowym wyzwaniom sprostał zespół reprezentujący klasę 6a: Julia Pietroń, Wiktoria Mochol , Patryk Kramek
  • plastycznym: Laurka dla żołnierzy BCH- prace wyróżniające się kreatywnością, starannością wyszły spod rąk: Martyny Flis kl. 8b, Filipa Żelisko kl. 7a oraz Martyny Dudek kl. 7a
  • literackim: Wiersz o BCH- najpiękniejsze strofy wyszły spod pióra uczennic: Kaliny Szkolak kl. 5b, Martyny Dudek kl. 7a oraz Martyny Flis kl. 8b

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody, których fundatorem będzie szkolna Rada Rodziców.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

Radością napawa fakt, że co roku uczniowie włączają się w rywalizację konkursową kultywując tym samym patriotyczne tradycje naszej szkoły.

Punkt kulminacyjny obchodów Święta Patrona szkoły przypada na dzień 11 listopada, kiedy to nasza społeczność z udziałem Pocztu Sztandarowego uczestniczy w gminnych obchodach Święta Niepodległości.

Anna Kilian