Archive for 7 listopada 2022

Narodowe czytanie w ZPO Terpentynie

W piątek 28.10. 2022 roku odbyło się w naszej szkole Narodowe Czytanie ballad i romansów Adama Mickiewicza. W tym roku również  uczniowie klasy 8a i 8b prezentowali swoje umiejętności czytelnicze pod kierunkiem pani Małgorzaty Wójtowicz i pani Moniki Tracz- Cebuli.  Widownia miała okazję wysłuchać i poznać nieznane dotąd utwory Adama Mickiewicza. Uczniowie zaprezentowali ballady: “Świteź”, “Romantyczność”, “Rybka”, “Pierwiosnek”, “Kurhanek Maryli” , Lilije”, “To lubię”, “Dudarz”, “Tukaj” i wiersz “Do przyjaciół”.  Twórczość Mickiewicza została przybliżona szkolnej społeczności, a występujący mieli frajdę z występu.
Wystąpili:
Klasa 8a: H. Chęć, J. Chojnacka, D. Kałwa, N. Łojek, B. Młynik, M. Młynik, W. Siemionek, M. Skwara, K. Surdak, P. Tomczyk, W. Żyła.

Klasa 8b:    M. Flis, J. Jakubczak, M. Knieja, L. Ryba, K, Wójcicki, Sz. Łańcucki, E. Janiszewska, G. Markowski.

art. Małgorzata Wójtowicz