Warsztaty robienia pizzy

Uczniowie  klasy 2a z wychowawczynią Ewą Nowicką oraz panią Agnieszką Kaproń brali udział  w zajęciach edukacyjnych pod hasłem „WARSZTATY ROBIENIA PIZZY”. Zajęcia odbywały się w pizzerii pod okiem właścicielki p. Golińskiej. Była to świetna forma integracji uczniów, zabawy, a zarazem nauki kulturalnego spożywania posiłków. Uczniowie poznali krótką historię i ciekawostki związane z tą najpopularniejszą włoską potrawą. Każdy uczestnik własnoręcznie przygotował pizzę w dowolnym kształcie i z ulubionymi składnikami. Po upieczeniu pizzy nastąpił długo oczekiwany moment zajadania się smakołykiem i picia pysznej lemoniady z owocami. Wszyscy posileni i zadowoleni pięknie podziękowali za zajęcia, a pani właścicielka zaprosiła dzieci na kolejne warsztaty poświęcone pieczeniu i ozdabianiu pierników.

art. Ewa Nowicka