Archive for 1 września 2022

Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

1 września 2022 roku  społeczność uczniowska, rodzice, nauczyciele zebrali się na placu szkolnym Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie, aby uroczyście rozpocząć rok szkolny 2022/2023. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni Goście w osobach: Wójta Gminy Dzierzkowice Pana Marcina Gąsiorowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Dzierzkowice Dariusza Latosa, Pani Iwony Skoczylas, Tomasza Ośki, Wojciecha Młynika,  księdza proboszcza Wiesława Rycerza.
Inaugurację rozpoczęliśmy wprowadzając sztandar szkoły oraz społeczność szkolna pod kierunkiem pana  Jakuba Tarnawskiego odśpiewała hymn państwowy.
Pani dyrektor Anna Kazanowska serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i gości oraz ciepłymi słowami zachęciła wszystkich do podejmowania wyzwań w kolejnym roku szkolnym.
Pan Wójt w swoim wystąpieniu podkreślił, jak ważną rolę w rozwoju młodego człowieka pełni szkoła i życzył wszystkim  spokojnego i udanego nowego roku szkolnego.
Pani Dyrektor w kontekście 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej nawiązała także do  bezcennej wartości, jaką jest wolność i bohaterstwo,  prosząc wszystkich o uczczenie minutą ciszy poległych w obronie Ojczyzny.
Życzymy wszystkim, by naładowani wakacyjnym słońcem umiejętnie wykorzystali tę energię do rozwijania wiedzy, zdobywania umiejętności i poszerzania zainteresowań.