Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września 2022 r. nasza biblioteka szkolna wzięła udział w Akcji  Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.
To święto, którego najważniejszymi odbiorcami są dzieci. Czytanie im na głos wzmacnia ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku, zaś data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Czytanie przez bibliotekarza fragmentów  książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa odbywało się w czytelni biblioteki. Głośne czytanie jest dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z rodzicami, rodzeństwem czy kolegami a jeśli każdy poświęci na nie choćby 30 minut dziennie, będzie to duży sukces.

art. Renata Siudym