Cudze chwalicie, swego nie znacie…

W czwartek 22 września uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami udali się na dwudniową wycieczkę do Lublina  zorganizowaną przez Archidiecezję Lubelską pod hasłem „Mała Ojczyzna. Lubelskie”. Po przybyciu na miejsce uczniowie zwiedzili Muzeum Narodowe w Lublinie, poznając najstarsze zabytki miasta i wzięli udział w lekcji muzealnej, poświęconej zawodowi archeologa. Po południu przewodnik oprowadził dzieci po Starym Mieście trasą: Brama Krakowska – Baszta Gotycka – mury miasta, panorama Hogenberga – Trybunał Koronny – Plac po Farze – Brama Grodzka – ul. Kowalska – Zaułek Hartwigów – Plac Rybny – Bazylika OO. Dominikanów – obraz pożaru Lublina, Unia Lubelska – ul. Jezuicka. Następnie młodzież odkryła akustyczne walory Zakrystii Archikatedry Lubelskiej i wspięła się po stopniach Wieży Trynitarskiej, by podziwiać rozległą panoramę miasta.
W piątek 23 września szóstoklasiści zwiedzili budynek Centrum Spotkania Kultur, gdzie mieści się siedziba Teatru im. H. Ch. Andresena. Młodzi widzowie z zainteresowaniem obejrzeli spektakl pt. „Drzewo Życzeń”, po czym udali się do budynku Radia Lublin, aby uczestniczyć w absorbujących warsztatach radiowych. Finałem turystycznego odkrywania Lublina  było obejrzenie wystawy pt. „Prawda w Miłości”, zaprezentowanej w budynku Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wyjazd obfitował w liczne atrakcje i dostarczył bogatych wrażeń, a przede wszystkim uświadomił uczestnikom, jak wiele jest fascynujących miejsc w pozornie znanym nieodległym Lublinie.

art. MonikaTracz-Cebula, Jadwiga Kramek