Wycieczka do Parku Rekreacji Zoom Natury

W dniu 27.09.2022 uczniowie klas 4 a i b wzięli udział w wycieczce szkolnej do Janowa Lubelskiego. Głównym punktem programu były laboratoria wiedzy w Parku Rekreacji Zoom Natury. Uczniowie zwiedzili laboratoria:

1. Zoom Natury- obejmujące najciekawsze informacje z przyrody i historii naturalnej.
  2. Runo Leśne- gdzie uczyli się, jak rozpoznać grzyby jadalne i trujące,
  3. Awifauny i Troposfery- gdzie mogli oglądać model atmosfery i sterować lotem ptaka,
  4. Energii i Recyklingu – gdzie poruszono tematy z zakresu odnawialnych źródeł energii oraz ochrony środowiska.

Najciekawszym elementem wyjazdu okazały się warsztaty z udziałem egzotycznych zwierząt i owadów. Uczniowie pracując w grupach starali się rozpoznać jak największą liczbę gatunków zwierząt. Na warsztatach między innymi zaprezentowano kameleona jemejskiego, agamę brodatą, węża zbożowego i straszyka.

art. Grzegorz Michałowski

Poniżej krótka fotorelacja z wyjazdu.