Dzień bibliotekarza i bibliotek 2021 w ZPO Terpentynie

Od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat ma za zadanie promocję czytelnictwa.
Hasło tegorocznej edycji brzmi „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Dlatego też uczniowie z klas I-III tego dnia bardzo chętnie odwiedzali bibliotekę szkolną, przynosząc ze sobą własnoręcznie wykonane laurki oraz plakaty reklamujące czytanie. Wspólnie czytaliśmy życzenia w formie wierszyków ułożone specjalnie na tę okazję przez dzieci. Z przygotowanych prac w czytelni została przygotowana wystawa. Ponadto wszyscy chętni mogli wypożyczyć ciekawe propozycje książkowe z ekspozycji pt.: „Lubisz czytać: sięgnij po dobrą książkę, przyjdź, zobacz, wypożycz, przeczytaj!” – Nowości książek o tematyce przygodowej, podróżniczej, fantastycznej.

art. Renata Siudym