Archive for 21 lutego 2020

Dzień Babci i Dziadka u przedszkolaków w ZPO w Terpentynie

Dzień Babci i Dziadka to bardzo szczególne święto. 13 lutego dzieci z oddziału „0a” gościły w szkole swoje babcie i dziadków. Podczas uroczystości starszaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Wnuki po występie podarowały babciom i dziadkom upominki, a w zamian otrzymały moc uścisków i buziaków. W miłej atmosferze, przy pysznym poczęstunku spędziliśmy ten wyjątkowy dzień. Dziękujemy bardzo gościom za przybycie, a rodzicom za zaangażowanie i przepyszne ciasto, a z dzieci jesteśmy bardzo  dumne!!!

Zapraszamy do galerii

Walentynki w ZPO w Terpentynie

Samorząd Uczniowski z okazji Walentynek zorganizował pocztę walentynkową w naszej szkole. Z tej okazji przez cały tydzień uczniowie mieli możliwość wrzucania kartek walentynkowych do skrzynki poczty walentynkowej. Pięknie wykonane walentynki Samorząd Uczniowski roznosił w Dzień Świętego Walentego, by każde sympatyczne wyznanie trafiło we właściwe ręce. 14 lutego 2020 w naszej szkole był bardzo emocjonującym dniem.

Zabawa karnawałowa w ZPO w Terpentynie

20 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla klas I-VIII Szkoły Podstawowej. Do zabawy przygrywali absolwenci naszej szkoły Mateusz i Przemek, którym jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Oczywiście rodzice uczniów oprócz opieki nad uczniami przygotowali smakowite poczęstunki, pizze i ciacha, dla każdego coś pysznego. Zorganizowany był również konkurs przez S.U. na przebranie za postać filmową lub serialową i różne zabawy rekreacyjne. Uczestnicy konkursów otrzymali słodkie upominki z kasy S.U. Wszyscy wesoło spędzili czas pozalekcyjny pod opieką wychowawców i wspaniałych rodziców.

Zapraszamy do galerii

Uczniowie klas 7 ZPO w Terpentynie na spektaklu w CKiP w Kraśniku pt. „Samotni w tłumie”

Dnia 3 lutego 2020 r. uczniowie klas siódmych z opiekunami wybrali się do kraśnickiego Centrum Kultury i Promocji na spektakl pt. „Samotni w tłumie”, realizowany przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Bohaterami tego przedstawienia byli nastolatkowie – Lukas, Kaśka, Sylwia, Krzysiek oraz starszy, bezdomny mężczyzna nazywany Platonem. Spektakl poruszał ważne i aktualne problemy współczesności, mówił o pułapkach cywilizacji XXI wieku. Lawinowy rozwój techniki i coraz szybsze tempo życia zmuszają nas do ucieczki w świat wirtualny. Tu, zachowując pozornie bezpieczną anonimowość nie ponosimy ryzyka spotkania się twarzą w twarz z drugim człowiekiem, przez co niezauważalnie tracimy umiejętność nawiązywania  bezpośrednich kontaktów. Normą stało się zawieranie znajomości przez Internet, rozmawianie przy pomocy klawiatury, zakupy i rezerwacje on-line. Zwracał uwagę na powszechne dziś zjawisko eurosierot, problemy izolacji, braku otwartego dialogu oraz konflikty pokoleniowe. Przedstawiał różny stosunek młodych ludzi do starszych – od braku szacunku , po chęć zrozumienia i niesienia pomocy. Pokazywał prawdziwe życie, w którym sami nie damy rady wszystkiego pokonać. Zamiast grania na komputerze lub oglądania telewizji można przecież poświęcić czas dla innych osób i nakłonić ich żeby sobie pomogli, gdyż nawet najdroższy komputer czy telefon nie zastąpi rozmowy z drugim człowiekiem.

Ducha spektaklu wiernie oddają słowa wiersza pt. „Samotność” księdza J. Twardowskiego:

„Nie proszę o tę samotność najprostszą

pierwszą z brzegu

kiedy zostaję sam jeden jak palec

kiedy nie mam do kogo ust otworzyć

nawet strzyżyk cichnie choć mógłby mi ćwierkać

przynajmniej jak pół wróbla

kiedy żaden pociąg pośpieszny nie śpieszy się do mnie

zegar przystanął żeby przy mnie nie chodzić

od zachodu słońca cienie coraz dłuższe

nie proszę Cię o tę trudniejszą

kiedy przeciskam się przez tłum

i znowu jestem pojedynczy

pośród wszystkich najdalszych bliskich

proszę Ciebie o tę prawdziwą kiedy ty mówisz przeze mnie

a mnie nie ma.”

art. Barbara Oklecińska

 

„Water Tigers” z ZPO w Terpentynie na Półfinale Międzynarodowego Konkursu First Lego League Polska-Węgry

W sobotę 1 lutego 2020r. w Kraśniku odbył się Półfinał Międzynarodowego Konkursu First Lego League Polska – Węgry . Drużyna naszej szkoły „Water Tigers” zakwalifikowała się do ćwierćfinału i przegrała z najlepszą drużyną węgierską ET Crowed, która wygrała cały konkurs. Naszej drużynie w składzie: Oliwia i Julia Skoczylas, Patrycja Sikora, Krzysztof Gąsiorowski, Daniel Zagrodzki, Amelia Dudek, Paweł Ciastek, Jakub Majdański, Aleksandra Dudek  i Mikołaj Wojtaszek towarzyszyła absolwentka naszej szkoły Oliwia Sikora. Drużynie dopingowała pani dyrektor Anna Kazanowska i uczniowie klasy VIII b: Katarzyna Burda, Joanna Resztak, Piotr Piekarz i Dawid Rzęsa.

art. Monika Tracz-Cebula, Grzegorz Michałowski

Zapraszamy do galerii

« Starsze wpisy