Wszystkim uczniom ich rodzicom i nauczycielom życzymy wspaniałych, pogodnych
i roześmianych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu:-)
Wszystkim uczniom ich rodzicom i nauczycielom życzymy wspaniałych, pogodnych
i roześmianych wakacji.
I wreszcie uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 🙂
Podsumowanie przez dyrekcję szkoły ciężkiej pracy i włożonego wysiłku przez wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły.
Kwiaty, laurki, dyplomy, listy gratulacyjne, piosenki, wiersze, szczere uśmiechy, życzenia
i podziękowania, łzy radości i wzruszenia, tak bowiem wyglądało zakończenie roku szkolnego
w naszej szkole.
Zabieramy ze sobą na wakacje bagaż sukcesów i dobrych wspomnień,
czekając aż znowu zobaczymy się 3 września w nowym roku szkolnym.
Zapraszamy do galerii
W dniu 14. 06. 2018 roku w auli Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku odbyło się uroczyste podsumowanie
I etapu Powiatowego Programu Edukacji Ekologicznej 2017/2018. Program realizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku przy współpracy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kraśniku.
W ramach Programu podsumowano działania podejmowane przez placówki szkolno – wychowawcze z terenu powiatu kraśnickiego.
Ogłoszono wyniki VIII edycji Powiatowego Alertu Ekologiczno – Zdrowotnego i konkursu fotograficznego o tematyce ekologicznej pod hasłem ,, Dzikie jest piękne”. W tegorocznej edycji Alertu uczestniczyło 17 placówek. Nasza szkoła zajęła II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych, natomiast uczennica klasy II b gimnazjum Julia Romanowska zajęła I miejsce w konkursie na kalendarz z autorskimi zdjęciami fotograficznymi.
Z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy prelekcji na temat zanieczyszczenia powietrza na skutek niskiej emisji. Imprezę uświetnił występ muzyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy.
art. Helena Łata
Zapraszamy do galerii
6 czerwiec: Wycieczki nadszedł czas!
O godz. 8.30 wyruszyliśmy w drogę udając się do Chęcin aby tam spotkać się z zaprzyjaźnioną klasą 2 gimnazjum z Tych. Po drodze zobaczyliśmy kilka ciekawych miejsc: jaskinię zbója Madeja w Łagowie, polskie Carcassonne i zarazem śliwkową stolicę Polski – miejscowość Szydłów. Aż w końcu dotarliśmy do Chęcin gdzie wraz z kolegami i koleżankami ze Śląska zwiedzaliśmy średniowieczną warownię obronną- zamek chęciński.
Następnie dotarliśmy do miejsca noclegowego. Po zakwaterowaniu rozpoczęliśmy integracyjną biesiadę przy ognisku i dźwiękach gitary.
7 czerwiec: Na kajakach!
Drugi dzień wycieczki spędziliśmy na kajakach na rzece Czarna Nida. Było ciężko! Zawodziły nasze umiejętności, pojawiały się liczne przeszkody (konary, kamienie, płycizny). Nie zawiodła jednak wzajemna pomoc, dzięki której daliśmy radę. Wszelkie trudy rekompensowała słoneczna pogoda, przepiękne widoki i wspaniałe towarzystwo. Na koniec wzięliśmy jeszcze udział we wspólnej grze edukacyjnej. Po całym dniu wrażeń udaliśmy się na odpoczynek. Na dyskotekę nie starczyło już sił.
8 czerwiec: Wszystko co dobre, szybko się kończy!
Nadszedł czas powrotu. Po zjedzeniu śniadania wyruszyliśmyw drogę powrotną, na której czekały na nas kolejne atrakcje: Oceanika w kompleksie Świętokrzyska Polana, Dąb Bartek we wsi Bartków koło Zagnańska, Muzeum Sienkiewicza w Oblęgorku.Tutaj też nastąpiło pożegnanie z gimnazjalistami z Tych. Obie strony zadeklarowały chęć zorganizowania podobnego spotkania w przyszłym roku.
Podczas tej wycieczki każdy znalazł coś dla siebie. Można było poszerzyć swoją wiedzę z zakresu wielu nauk, sprawdzić swoje umiejętności w różnych sytuacjach, poznać uroki województwa świętokrzyskiego. Czas ten pozwolił nam również jeszcze bardziej zintegrować się z kolegami i koleżankami.
art. Anna Kilian
Zapraszamy do galerii
Wszystkim dzieciom, z okazji Dnia Dziecka życzymy uśmiechu,
radości, mnóstwa okazji do beztroskiej zabawy, wesołych przygód,
wspaniałych przyjaciół oraz spełnienia marzeń
Dyrekcja i Nauczyciele
Zapraszamy do galerii