Archive for 24 czerwca 2016

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w pełnej gali w ZPO Terpentynie

Wreszcie wakacje…
Ale zanim to nastąpiło Anna Kazanowska oraz Anna Kaspruś dyrekcja ZPO w Terpentynie wraz z Radą Pedagogiczną i najważniejszą częścią szkoły – Uczniami pożegnała rok szkolny 2015/2016.
Dyrekcja podsumowała rok szkolny wygłaszając osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze uczniów. Dumą napawały wyniki osiągnięte przez „orłów” naszej szkoły i innych uczniów.
Rada Rodziców obdarowała wygranych w Konkursie „Sowa” nagrodami statuetek oraz nagrodami finansowymi klasę IV a Szkoły Podstawowej oraz klasę Ia Gimnazjum.
Uczniowie zaś uświetnili zakończenie roku szkolnego występami, życzeniami i miłym gestem podarunku. Nauczyciele z wzajemnością składali życzenia udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Były słowa radości, otuchy i nie omieszkało się bez wzruszenia.
Absolwenci Szkoły Podstawowej ZPO w Terpentynie w części artystycznej pokazali „swoją klasę” pod kierunkiem wychowawczyni Iwony Młynik , absolwenci Gimnazjum w ZPO w Terpentynie dali „czadu” pod kierunkiem wychowawczyni Anny Kilian. Całą oprawę muzyczną zawdzięczamy pani Urszuli Muszelskiej, natomiast oprawę plastyczną pani Małgorzacie Adamczyk, i dlatego wszystko było dopięte na ostatni guzik.
Uczniowie filii ZPO w Terpentynie pod kierunkiem pani Iwony Bis oraz pani Anny Głowackiej położyli na łopatki całą publiczność dzięki przezabawnej części artystycznej. Były słodkości, życzenia i łzy wzruszenia.
A teraz wszyscy korzystajmy z wakacji…Do zobaczenia i usłyszenia… 🙂

Zapraszamy do galerii

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Weekendowe sukcesy sportowe uczniów ZPO w Terpentynie

23 kwietnia odbyły się w Kocudzy Drużynowe Mistrzostwa Województwa Żaków w Tenisie Stołowym z udziałem zawodników ULKS „Dzierzkowice”. W tej kategorii wiekowej rywalizują klasy IV i młodsi. Nasi reprezentanci stanęli na wysokości zadania i zarówno dziewczęta jak i chłopcy znaleźli się w strefie medalowej. Chłopcy w składzie: Marcel Ciempiel, Dominik Cielepała pokonując takie drużyny jak KS Sygnał Lublin, AZS UMCS Lublin oraz LUKS Fala Piotrawin wywalczyli Wicemistrzostwo Województwa, natomiast dziewczęta w składzie: Amelia Dudek, Agnieszka Wojtak, Patrycja Sikora    w drodze na podium pokonały drużyny: UKS Topspin 51 Lublin, LUKS Fala Piotrawin oraz UKS Żaczek Fajsławice zdobywając ostatecznie brązowy medal.

Następnego dnia Ci sami zawodnicy walczyli w Łucce w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa i również odnotowali udane występy. Indywidualnie Marcel, Amelka i Agnieszka zostali sklasyfikowani na miejscach 5-8. W grze podwójnej chłopcy (Ciempiel, Cielepała) ponownie zajęli II miejsce, a dziewczęta (Dudek, Wojtak) III miejsce.  W grze mieszanej najlepiej spisał się Marcel Ciempiel, który grając w parze z Agata Lipską (MKS Lewart Lubartów) dołożył brązowy medal, natomiast Amelka Dudek w parze z Markiem Gumiennikiem (ULKS Spartakus Dzwola) uplasowała się na V miejscu. Warto nadmienić, że w sobotę drużynę stanowili zawodnicy z tego samego klubu, natomiast w niedzielę można było dobierać zawodników w grach podwójnych i mieszanych dowolnie. Dlatego tym bardziej cieszy sukces zwłaszcza w grach podwójnych, gdzie nasi zawodnicy i zawodniczki pokonali wyżej rozstawiane pary.

30 kwietnia w Zamościu odbyły się eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski. W kategorii żaków dużym sukcesem może pochwalić się Marcel Ciempiel, który zajął I miejsce i tym samym awansował na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Międzyzdrojach na początku czerwca. Wśród dziewcząt wysoka trzecią lokatę zajęła Amelka Dudek.

14 maja w Rykach rozegrano Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa Skrzatów w tenisie stołowym. W tej najmłodszej kategorii wiekowej, w której rywalizują uczniowie pierwszych i drugich klas szkół podstawowych świetnie spisały się zawodniczki ULKS „Dzierzkowice” przywożąc z sobotnich zawodów aż trzy medale. W turnieju indywidualnym tytuł Wicemistrzyni Województwa wywalczyła Patrycja Sikora,  natomiast w grze podwójnej, grając w parze z Aleksandrą Gołębiowską (SKTS „Dwójka Kraśnik”) wywalczyły złoto. Dużą niespodzianką było zdobycie srebrnego medalu w grze drużynowej, gdzie dziewczynki z naszego klubu w składzie: Patrycja Sikora, Milena Cielepała, Weronika Gołoś pokonały bardziej doświadczone zawodniczki, ulegając po ambitnej walce jedynie drużynie gospodarzy w finale.

W dniach 4-5 czerwca odbyły się w Międzyzdrojach Mistrzostwa Polski Żaków w Tenisie Stołowym. Klub ULKS „Dzierzkowice” reprezentował Marcel Ciempiel. Był to jego debiut na zawodach tak dużej rangi, ale nie przeszkodziło mu to w pokazaniu walecznej postawy i dobrego poziomu gry. Zabrakło jedynie nieco doświadczenia w końcówkach meczy. Ostatecznie Marcel zajął 49 miejsce na 64 startujących zawodników, jednak już samu udział w najbardziej prestiżowym turnieju w tej kategorii wiekowej bardzo cieszy i dobrze rokuje na przyszłość.

(art.Anna Sydo-Filipczak)

Zapraszamy do galerii

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 dla uczniów ZPO w Terpentynie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się w piątek
24 czerwca 2016 roku

8.00 – Msza Święta na zakończenie roku szkolnego
9.00 – zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej w Terpentynie
11.00 – zakończenie roku szkolnego dla uczniów Gimnazjum w Terpentynie
13.30 – zakończenie roku szkolnego dla uczniów w filii ZPO

Odjazdy gimbusów w dniu zakończenia roku szkolnego:

Kierunek Chruślanki i Sosnowa Wola:
7.30 – odjazd z Sosnowej Woli
10.20 – odjazd z Chruślanek
10.45 – odwóz uczniów Szkoły Podstawowej
13.00 – odwóz uczniów Gimnazjum
Kierunek Wyżnica i Ludmiłówka:
10.15 – odjazd z Wyżnicy
10.30 – odjazd z Ludmiłówki
13.00 – odwóz uczniów Gimnazjum

 

 

 

Rajd rowerowy w promieniach wiosennego słońca IIb Gimnazjum ZPO w Terpentynie

Chcąc w pełni wykorzystać urok słonecznych dni, klasa II b zorganizowała 12 i 13 maja wycieczkę rowerową. Wcześniej gimnazjaliści pod bacznym okiem wychowawcy Władysława Młynka opracowali program wyprawy. Pierwszego dnia trasa liczyła niemal 60 km i obejmowała przejazd malowniczo położonymi miejscowościami. Wyruszywszy rankiem z Dzierzkowic, cykliści udali się przez Podwody, Suchodoły do Gościeradowa, a następnie udali się w kierunku Mniszka, Kosina, Opoki Dużej i Annopola, aby późnym popołudniem szlakiem wiodącym przez Jakubowice, Natalin i Boiska dotrzeć do Dzierzkowic Woli.  Rekreacyjny przejazd obfitował w liczne atrakcje związane z urokliwymi pejzażami wiosennych pól i łąk. Zwłaszcza rozległa panorama Sanny i Wisły, obserwowana z punktu widokowego w  Opoce Dużej, zapierała dech w piersiach. W Annopolu uczestnicy wzmocnili swe siły smacznym i sytym posiłkiem. Po pełnej wrażeń eskapadzie uczniowie zakwaterowali się w schronisku młodzieżowym w Dzierzkowicach Woli, a wieczorem wraz z opiekunami zorganizowali wspólne grillowanie, po którym spędzali wesoło czas, grając w piłkę.
Następnego dnia rowerzyści spożyli przygotowane przez dziewczyny śniadanie, po którym wyruszyli w drogę powrotną, biegnącą przez Chruślanki Józefowskie, Mikołajówkę, Natalin i Terpentynę. Wszyscy świetnie spisali się kondycyjnie, a chłopcy byli doskonale przygotowani na ewentualne awarie.
Opiekę nad całością imprezy roztoczyła nieoceniona męska obsada: Władysław Młynek, Grzegorz Wisiński oraz ks. Marcin Flasiński.

(art. Władysław Młynek)

Zapraszamy do galerii

Popatrzmy na finisz III Gimnazjum ZPO w Terpentynie

Dzień Dziecka to doskonała okazja, by w promieniach wiosennego słońca podziwiać urodę polskiego pejzażu. W tym roku gimnazjaliści klas trzecich wyruszyli w Świętokrzyskie, aby spędzić ten dzień tyleż w bliskości natury, co też  kontemplując urokliwe zakątki  miasteczek  i wsi. Trasa wycieczki wiodła przez pochodzący z XII w.  Szydłów, nazywany dziś śliwkową stolicą polski, ze względu na  otaczające wioskę setki sadów z rozmaitymi odmianami śliw. Świetnie zachowane pozostałości średniowiecznego zespołu miejskiego z Bramą Krakowską, gotycki Kościół pw. Wszystkich Świętych, późnorenesansowa synagoga zapraszały młodzież na spotkanie z przeszłością. Nie mniej ciekawe było geologiczne penetrowanie gipsowego wzgórza w Skorocicach, połączone z pieszym rajdem po okolicznych polach i łąkach porośniętych unikalną florą stepową. Dalej wyprawa wiodła do Buska Zdroju, gdzie młodzi turyści po spacerze w Parku Zdrojowym zmierzyli się z uzdrowiskowo – zapachowymi walorami wody siarczkowej J. W Wiślicy, której początki sięgają IX w. zwiedzili piętnastowieczny Dom Długosza oraz podziemia bazyliki Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Następnie był Nowy Korczyn, gdzie w początkach XV w. król Władysław Jagiełło wydał przywilej lokacyjny dla Dzierzkowic. Do domu gimnazjaliści wracali zmęczeni upałem,  ale nadal roześmiani i niestrudzeni w dokazywaniu…bo lada dzień mieli pojawić się na balu gimnazjalistów.

Zapraszamy do galerii

IMG_1220

« Starsze wpisy