Relacja z wykorzystania zakupionego sprzętu – grudzień 2022

„Laboratoria Przyszłości” – jak wykorzystujemy zakupione w ramach programu pomoce dydaktyczne?

• W ramach zajęć z plastyki uczniowie systematycznie wykorzystują zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W tym miesiącu skupieni byli na wykonywaniu ozdób bożonarodzeniowych z wykorzystaniem materiałów ekologicznych – klasa 7 a
  • Na zajęciach z kreatywności uczniowie klas piątych wykorzystując laminator tworzyli tangramy, które później posłużyły do układania różnych figur.
  • Dla klasy 4a dzień 9 grudnia był magicznym dniem. Na zajęciach z wychowawcą dzieci mogły przenieść się do różnych zakątków świata i poczuć magię świąt Bożego Narodzenia. Siedziały w pędzących saniach Świętego Mikołaja, niektóre czuły wiatr we włosach 😉 Robiły świąteczne zakupy w Bombaju, Kanadzie. Nakrywały do stołu w Szwecji. Wybrały się również na jarmark Bożonarodzeniowy w różnych krajach. Zaśpiewały z chórem kolędę w katedrze w Wielkiej Brytanii. A na koniec próbowały wynegocjować fajne prezenty ze świątecznym elfem 🙂

Wszystkie te świąteczne przygody były możliwe dzięki goglom VR z programu Laboratoria Przyszłości.

• W dniu 14.12.2022r. uczniowie klasy IV b na lekcji przyrody wykorzystując Okulary Wirtualnej Rzeczywistości po raz pierwszy doświadczyli ekscytującej podróży do wnętrza ciała człowieka. Dzięki możliwości obejrzenia trójwymiarowych obiektów uczniowie mogli lepiej poznać i wyobrazić złożone struktury ciała. Okazało się, że lekcja przyrody z wykorzystaniem Gogle WR była bardziej atrakcyjna, ponieważ dzieci po raz pierwszy zetknęły się z tego typu sprzętem i dodatkowo mogły nauczyć się praktycznej obsługi urządzenia.

Na zajęciach wykorzystano wybrane zasoby rzeczywistości wirtualnej z obszaru biologia (anatomia człowieka). Pozyskany przez szkołę sprzęt z projektu Laboratoria Przyszłości daje dużą możliwość przeprowadzania ciekawych i inspirujących lekcji przyrody i biologii. Wirtualna rzeczywistość może pomóc uczniom poznać i zrozumieć funkcjonowanie organizmu człowieka. Dzięki Laboratoriom Przyszłości nowoczesny sprzęt może uatrakcyjnić zajęcia szkolne i pozwala rozwijać uczniom swoje zainteresowania nie tylko w ramach obowiązujących zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych i innych form rozwijania umiejętności.

• koło fotograficzne przeprowadziło fotorelację z Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar św. Mikołaja. Efekty pracy dziewczyn można zobaczyć na filmiku udostępnionym na YouTube – link poniżej