Relacja z wykorzystania zakupionego sprzętu – październik 2022

„Laboratoria Przyszłości” – jak wykorzystujemy zakupione w ramach programu pomoce dydaktyczne?

• Na zajęciach rozwijających kreatywność uczniowie klasy 7a wykonywali doświadczenia z użyciem termometru laboratoryjnego obserwując jak skóra reaguje na zmiany temperatury.
  • Stacja pogodowa zamontowana na placu szkolnym, to doskonałe miejsce do prowadzenia obserwacji w ramach zajęć z geografii min. takich jak: „Czynniki kształtujące klimat Polski” czy „Cechy klimatu Polski”.
  • Dużym zainteresowaniem cieszyły się pierwsze spotkania z drukarką 3D. uczniowie klasy 5b i 6a w czasie lekcji informatyki zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa i obsługi drukarki 3D. Pod kontrolą nauczyciela wykonali również swoje pierwsze wydruki: szablonu układu współrzędnych figurkę sfinksa
  • Pierwsze kroki w poznawaniu robotów Q- Scout i aplikacji Robobloq służącej do ich sterowania pokonali z zadowoleniem uczniowie klasy 2b.
  • W ramach zajęć koła uczniowie pracowali  na Lego 51515 Mindstorms

• Gimbal, aparat fotograficzny i mikrofon, to nowe wyzwania dla koła fotograficznego. Biorąc udział w  wydarzeniach z życia szkoły  uczniowie poznawali funkcje  nowych sprzętów. Z powodzeniem wykonali już:
    •  sesję zdjęciową nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej i opracowali wirtualną gazetkę pt. “Nauczyciel na stanowisku pracy”.
    • w ramach poznawania funkcji aparatu fotograficznego zrobili sesję – Zdjęcia w terenie  „Jesień wokół nas”.
    • fotorelację z przebiegu obchodów Dnia Edukacji Narodowej.
    • podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej powstała  fotorelacja oraz pierwsze filmiki z użyciem gimbala, aparatu i mikrofonu