Relacja z wykorzystania zakupionego sprzętu – wrzesień 2022

Nasza szkoła zakupiła sprzęt z katalogu wyposażenia podstawowego jak i dodatkowego. Jest on wykorzystywany na lekcjach matematyki, chemii, biologii, informatyki, techniki oraz na innych zajęciach, w tym kołach zainteresowań.

Uroczystości szkolne

Uczniowie biorący udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego wykorzystali zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości sprzęt do nagłośnienia. Dodatkowe uczniowie kółka fotograficznego prowadzi fotorelację z uroczystości. jej efekt można zobaczyć w poniższej galerii.

Koło programowanie robotów

Uczniowie klas IV-VIII na zajęciach dodatkowych z programowania i robotyki budowali roboty z zestawów Lego 51515 Mindstorms

Kółko fotograficzne

W ramach kółka fotograficznego uczniowie:

• zapoznali się z otrzymanym sprzętem: aparat, gimbal, mikrofon, statyw, zestaw oświetlenia studyjnego
  • przeprowadzili fotorelację z uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego
  • wykonali zdjęcia do wirtualnej gazetki z okazji Dnia Chłopaka

Zajęcia z kreatywności

W ramach zajęć z kreatywności uczniowie klas 5a i 5b zapoznali się z goglami  VR . Wirtualna rzeczywistość stwarza wiele niezwykłych możliwości doświadczania wyjątkowej złożoności świata, w którym żyjemy. W coraz większej ilości dziedzin nauki, właśnie dzięki rozwojowi technologii VR, możliwe jest w pełni bezpieczne i bardzo ciekawe przeprowadzanie skomplikowanych doświadczeń oraz symulacji.